Spotykam się z mieszkańcami gliwickich dzielnic, by rozmawiać i rozwiązywać zgłaszane przez nich problemy. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 30 stycznia, na Sikorniku.
W 2025 roku wraz ze współpracownikami odwiedziłam już dziesięć dzielnic, w tym roku odbyło się już spotkanie w dzielnicy Politechnika. Za każdym razem to okazja do zadawania pytań, wymiany opinii, zgłaszania potrzeb i poszukiwania rozwiązań lokalnych problemów.
– Z każdego ze spotkań wychodzę zbudowana tym, jak wielu mieszkańców jest zainteresowanych sprawami swoich dzielnic. Odpowiadamy na pytania i słuchamy sugestii, od razu też działamy w sprawach, które zostają nam zgłoszone. Spotkania to jedna z form bezpośredniego dialogu z Gliwiczanami, który stał się nowym standardem w wielu dziedzinach życia w mieście – mówi prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.
Podczas spotkań towarzyszą mi przedstawiciele kierownictwa miasta – zastępcy, sekretarz oraz skarbnik, a także dyrektorzy wydziałów i miejskich jednostek. Rozmowy prowadzone są w formule pytanie – odpowiedź.
W najbliższym czasie odbędą się spotkania z mieszkańcami Sikornika i Sośnicy. Każde z nich rozpocznie się o godz. 17.00. Miejsca spotkań dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
30 stycznia – Sikornik – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Armii Krajowej przy ul. Sikornik 34,
6 lutego – Sośnica – Szkoła Podstawowa nr 14 im. Stefana Żeromskiego przy ul. Jedności 35.
O terminach kolejnych spotkań będziemy informować na bieżąco.



