Trwa cykl turniejów tenisowych dla dzieci organizowanych przez gliwicką Akademię Sportu pod patronatem prezydent Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Przed nami jeszcze trzy imprezy – 17 stycznia, 21 marca i 25 kwietnia. Udział w styczniowej jest bezpłatny – obowiązują zapisy.

Liga Tenisowa o Puchar Akademii Sportu Gliwice to cykl turniejów, w których dzieci zbierają punkty i zdobywają pierwsze sportowe doświadczenia, ale przede wszystkim poznają nowych przyjaciół i dobrze się bawią.

Rywalizacja odbywa się na 5 poziomach:

niebieskim – konkurencje dla maluszków w wieku 3–5 lat (start o godz. 10.00),

czerwonym – dzieci w wieku 6–8 lat, małe siatki (start o godz. 10.00),

pomarańczowym – dzieci w wieku 7–9 lat, kort pomniejszony do ¾ wielkości (start o godz. 11.00),

zielonym – dzieci w wieku 9–11 lat, pełny kort (start o godz. 12.00),

żółtym – dzieci w wieku od 11 lat lub według umiejętności, pełny kort (start o godz. 14.00).

Pierwsza impreza z cyklu odbyła się 6 grudnia. Kolejne rozegrane zostaną 17 stycznia, 21 marca i 25 kwietnia w hali Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 31. Udział w najbliższym wydarzeniu (17 stycznia) jest bezpłatny. Na następnych obowiązuje wpisowe w wysokości 85 zł za dziecko.

Szczegóły oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie akademia-sportu.net.pl. Zgłoszenia chęci udziału i dodatkowe pytania można kierować pod adres e-mail akademiasportu.gliwice@gmail.com oraz nr tel. 607-742-828.