Dbamy o jakość życia w mieście, nie tylko realizując program budowy 1000 mieszkań na wynajem, ale także poprawiając komfort i bezpieczeństwo w starszych mieszkaniach komunalnych. Skutecznie pozyskujemy na ten cel dofinansowanie zewnętrzne, co odciąża miejski budżet.
Miasto otrzyma kolejne bezzwrotne dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu TERMO na termomodernizacje i remonty wykonane w miejskich domach – to ponad 1,8 mln zł na prace zrealizowane w czterech budynkach mieszkalnych przy ul. Błogosławionego Czesława.
Mieszkańcy zyskali: ogrzewanie i ciepłą wodę z miejskiej sieci, wyremontowane klatki schodowe, wydzielone łazienki w mieszkaniach, wzmocnione i naprawione stropy lub konstrukcje dachowe, docieplenie, izolację przeciwwilgociową. Koszt zadań wyniósł w sumie ponad 7 mln zł.
W tym roku 30% wydatków majątkowych Gliwice chcą pokryć ze środków zewnętrznych
Działamy na większą skalę, m.in.:
- wcześniej pozyskaliśmy ponad 8,7 mln zł z Unii Europejskiej i budżetu państwa – także w ramach programu TERMO – na dofinansowanie remontów miejskich budynków mieszkalnych (m.in. przy ul. Noakowskiego, Dworskiej i św. Elżbiety),
- rozpoczynają się realizacje zadań w kolejnych budynkach, m.in. przy ul. Reymonta, Kościuszki i Zygmunta Starego i w tym przypadku Gliwice również będą ubiegać się o zewnętrzne wsparcie finansowe.
To nie wszystko. W ciąg dwóch lat wyremontowaliśmy 212 pustostanów, które przeznaczyliśmy do wynajmu dla mieszkańców. Łączny koszt tych remontów wyniósł ponad 9,2 mln zł, z tego 4,4 mln zł to środki pozyskane z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.



