Po wiosennych zabiegach pielęgnacyjnych, podczas których oczyszczono rabaty i uporządkowano pasy drogowe, czas na kolejne koszenie miejskich trawników.

Tylko w pasach drogowych znajdują się ponad 2 miliony metrów kwadratowych trawników wymagających regularnej pielęgnacji.

– Pierwsze prace mamy już za sobą, teraz do działania ruszają kosiarki w miejscach, gdzie roślinność w ostatnich dniach stała się znacznie bardziej bujna. Już od początku nadchodzącego tygodnia w wielu dzielnicach Gliwic będzie można usłyszeć charakterystyczny dźwięk pracujących kosiarek. Prace będą sukcesywnie prowadzone w kolejnych częściach miasta przez najbliższe tygodnie – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Regularnie przycinane trawniki poprawiają estetykę poboczy, ale przede wszystkim widoczność dla kierowców, co wpływa na bezpieczeństwo na drogach.

Harmonogram prac:

Centrum Gliwic – koszenie raz w miesiącu;
od 1 czerwca: Politechnika, Sikornik, Trynek, Ligota Zabrska i Sośnica;
drugi tydzień czerwca: Czechowice, Łabędy, Brzezinka, Stare Gliwice, Wojska Polskiego, Ostropa, Wilcze Gardło, Wójtowa Wieś, Kopernika, Obrońców Pokoju i Szobiszowice;
od połowy czerwca: Bojków, Baildona, Zatorze i Żerniki;
od 15 czerwca: tereny wzdłuż DTS, DK88 oraz KSSE.